Поради щодо безпеки в інтернеті від ATLA GROUP

Чому важлива безпека в Інтернеті?

Безпечний серфінг в інтернеті може допомогти уникнути небажаних матеріалів, які можуть завдати шкоди пристроям, особистій інформації чи вашій родині. Розумно вчити не тільки дітей комп'ютерної безпеки відразу, як вони починають усвідомлено серфити, а і ваших батьків, щоб і вони не стали жертвами деяких поширених небезпек глобального павутиння.

У чому небезпека Інтернету?

Одна з основних небезпек глобальної павутини - це кіберзлочинці і кіберзлочини, що постійно розвиваються. Оскільки кіберзлочин спрямований безпосередньо проти будь-якого користувача інтернету, цілком імовірно, що хоч один член сім'ї може потрапити на їхню хитрощі. Це може бути махінація з оплатою комунальних платежів, оплата покупки OLX або банальне поповнення мобільного рахунку. У мережі існує безліч загроз, з якими стикаються і діти, і дорослі.

Найпоширеніші кіберзлочини:

  • крадіжка особистих даних;
  • кіберзалякування;
  • шахрайство;
  • фішинг;
  • неприйнятний контент;
  • шкідливі програми.

Як убезпечити себе та близьких від інтернет-шахраїв? Основні заходи безпеки.

Авторизація в акаунтах та складні паролі.

Завжди, вигадуючи пароль, застосовуйте спеціальні символи у поєднанні з цифрами та літерами латинського алфавіту. Використовуйте генератори паролів. Для основних облікових записів активуйте двоетапну автентифікацію. І запам'ятайте: однакові паролі на різних облікових записах — дуже небезпечне поєднання.

Безпечні онлайн платежі.

Більшість шахраїв використовують фішингові сайти-заглушки, що точно повторюють зовнішній інтерфейс оригінального сервісу, відмінність можливо знайти тільки у посиланні на цей ресурс. Перевіряйте захищеність підключення: адреса веб-сторінки повинна починатися з https://, а не просто http://. Для оплати в інтернеті створіть собі віртуальну картку з динамічним CVV. Цей функціонал підтримується майже всіма банками. Якщо у вашому банку цього немає, варто подумати про його зміну.

Згода на обробку персональних даних.

Завжди читайте умови угоди. Не надавайте особисту інформацію різним ресурсам. Для таких цілей заведіть обліковий запис із неправдивою інформацією, і вказуйте його на неперевірених сайтах. Найкраще мати як мінімум три облікові записи: робочий, особистий і для розсилок, реклами, онлайн-покупок.

E-mail розсилки.

Не переходьте за посиланнями у листах автоматично. Вони можуть бути підробленими та вести на шкідливі сторінки. Введіть веб-адресу самостійно. У разі сумнівів зателефонуйте до банку чи іншої компанії, яка надіслала вам електронного листа.

Відновлення.

Завжди оновлюйте програмне забезпечення на пристрої. Виробники за допомогою оновлень посилюють безпеку пристрою та персональних даних.

Free Wi-Fi.

Не користуйтеся мережами загального доступу. Якщо вам терміново необхідний доступ в інтернет, а навколо є лише загальнодоступні Wi-Fi мережі, принаймні використовуйте захищене підключення за допомогою VPN. Необхідних програм для операційної системи та розширень для браузера багато.

Crack скачати безкоштовно.

Не завантажуйте та не встановлюйте «крякнуті» програми. Воно може не тільки нашкодити вашому обладнанню, а й злити всю персональну інформацію у мережу. Якщо вам необхідно завантажити програму для разового або нетривалого використання, перейдіть на офіційний сайт програми або магазин програм — багато розробників програмного забезпечення надають пробні тестові періоди для ознайомлення з їхнім софтом, а деякі взагалі дають можливість безкоштовно користуватися програмою з некомерційною метою.

Що таке Брандмауер і навіщо його вмикати?

Брандмауер, фаєрвол, мережевий екран - як би його не називали, він все одно украй важливий для безпеки. Це, іншими словами, щит, який блокує небажані та підозрілі пакети даних, пропускаючи лише перевірений трафік. Використовуйте його завжди і не відключайте.

Антивірусне програмне забезпечення.

Існує легенда: спочатку вигадали антивірус, а потім для нього віруси. Легенда це чи правда – ми не дізнаємося, але те, що ми знаємо точно – кількість шкідливих програм та файлів у всесвітньому павутинні з кожною хвилиною збільшується в рази. Перед завантаженням на пристрій антивірус також перевіряє файли на електронній пошті.

Блокувальник реклами на сайті

Встановіть у браузері розширення ADBlock. Таким чином ви позбавите себе перегляду настирливої реклами на просторах інтернету, а в кеші та кукісах у вас стане чистіше.

Резервні копії.

Регулярно створюйте резервні копії файлів на зовнішні накопичувачі та хмарні сервіси.

Захист персональної техніки.

Завжди блокуйте комп'ютер, коли відходите від нього. Встановіть на розблокування телефону/планшета/комп'ютера пароль. Якщо є можливість використовувати біометрику, використовуйте.

Пам'ятайте, ваша безпека у ваших руках. Дотримуючись простих правил, ви не потрапите на вудку інтернет-шахраїв, а також убезпечте себе і своїх близьких. А якщо ви власник бізнесу – замовте аудит вашого сайту чи консультацію. Ми порекомендуємо як побудувати безпечну інфраструктуру IT-рішень, убезпечити дані клієнтів, налаштувати шифрування та автооновлення сертифікатів, допомогти у вирішенні проблем з обміном інформацією вашого сайту з БД 1С та іншими програмними продуктами, налагодити CRM-систему, підібрати надійний хостинг або хмарний сервер.

Вам буде цікаво:
  1. Бажаєте більше дізнатися про брендинг? — Бренд тоді й зараз. Трансформація брендингу за останні п'ять років
  2. Аудит сайту — Що таке аудит сайту за послуга і навіщо його замовляють?
  3. Як швидко можна виправити проблеми, які створив попередній розробник.
Публікації з блогу
1